Advertisements

Sztuczna Inteligencja podbija Instagram. Zuckerberg liczy zyski

AI podbija Instagram i zwiększa zyski MetySztuczna inteligencja (AI) jest coraz bardziej wszechobecna w naszym życiu. Nie tylko pomaga nam w codziennych czynnościach, takich jak zarządzanie baterią czy poprawianie zdjęć na smartfonach, ale także tworzy nowe formy sztuki i rozrywki. AI potrafi generować grafiki, teksty, wideo i muzykę na podstawie naszych preferencji i zainteresowań.


Jednym z miejsc, gdzie AI pokazuje swoją moc, jest Instagram - popularna platforma społecznościowa należąca do Mety (dawniej Facebooka). W ostatnim czasie Instagram wprowadził Reelsy - krótkie filmy wideo inspirowane TikTokiem, które mają na celu zwiększyć zaangażowanie użytkowników.


Reelsy nie są jednak zwykłymi filmikami. Są one sterowane przez AI, która dobiera treści i rekomendacje dla każdego użytkownika indywidualnie. Dzięki temu Reelsy są bardziej dopasowane do naszych gustów i potrzeb niż tradycyjne algorytmy.

Efekty tego eksperymentu są imponujące. Według najnowszego raportu finansowego Mety, Reelsy przyczyniły się do wzrostu przychodów firmy o 3 proc. rok do roku w pierwszym kwartale 2023 roku. To odwrócenie negatywnego trendu, który trwał przez ostatnie trzy kwartały.


Co więcej, Reelsy sprawiły, że użytkownicy spędzają na Instagramie o 24 proc. więcej czasu niż wcześniej, a udostępniają filmy wideo swoim znajomym aż dwa miliardy razy dziennie. To dwa razy więcej niż pół roku temu.

To pokazuje, jak silny wpływ ma AI na nasze zachowania i emocje. AI potrafi lepiej przyciągnąć naszą uwagę i zbudować lojalność niż klasyczne metody. Nie dziwi więc, że Meta stawia na Reelsy jako główne źródło zarobku i spodziewa się dalszego wzrostu w tym segmencie.

AI jest więc nie tylko narzędziem, ale także partnerem i konkurentem dla ludzi.
Musimy być świadomi jej możliwości i ograniczeń, a także tego, jak wpływa na nasze życie. Czy jesteśmy gotowi na taką rewolucję?

Prześlij komentarz

0 Komentarze