Advertisements

Czy można jeść boczek, aby schudnąć?

Czy można być na diecie i jeść tłusty boczek? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista, ale wcale taka nie jest. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście, to zapewne wkrótce usłyszycie o diecie ketogenicznej.

Usłyszycie o niej z dwóch powodów. Po pierwsze jest niezwykle skuteczna, a po drugie niezwykle kontrowersyjna. I tutaj możemy wrócić do wspomnianego wcześniej boczku. Dieta ketogeniczna opiera się na specyficznym funkcjonowaniu organizmu ludzkiego w pewnych okolicznościach. Gdy opracowano ten rodzaj diety naukowcy byli szczerze zdumieni efektami, jakie może dać spożywanie tak dużej ilości tłuszczu.

 http://bit.ly/keto_actives


Naukowcy jednak szybko wyjaśnili ten paradoks i okazało się, że spożywanie tłustych potraw i jednocześnie wykluczenie z diety węglowodanów, wywołuje efekt tak zwanej ketozy. Jest to efekt spalania przez ciało tłuszczu z organizmu zamiast dostarczonego z pożywieniem. Wprowadzony w stan ketozy organizm jest wprowadzony w pewien specyficzny stan głodu, gdy nie dostarcza mu się węglowodanów, które normalnie są źródłem energii, a przestawia się go na spalanie tłuszczy. Gdy poddane takiej diecie ciało zacznie wykorzystywać tłuszcz do przekształcania go w energię wykorzystuje do tego także ten zawarty w tkankach, a więc powoduje chudnięcie.

Dieta ketegonieczna posiada wielu zwolenników i fanów. Przede wszystkim w związku jej dużą skutecznością, ale także w związku z możliwością utraty wagi jedząc jednocześnie z posiłkami tłuste potrawy. Ważnym elementem bezpiecznego stosowania tej diety jest jednak bardzo poważnie potraktowane ograniczenie dostarczania z posiłkami węglowodanów. Nie jest to wbrew pozorom łatwe, bo do tego wlicza się między innymi owoce, soki, czy oczywiście słodycze. Oznacza to, że dieta ta, pomimo bezspornych zalet ma także wady. Budzi także kontrowersje. Należy do grupy diet tak zwanych niskowęglowodanowych, do których należała także znana w Polsce w latach osiemdziesiatych XX wieku dieta Kwaśniewskiego. Swoje kontrowersje wzbudza przede wszystkim stosunkowo słabym stopniem jej zbadania. Dietetycy różnią się między sobą w ocenie jej wpływu na zdrowie. Jednakże nawet to nie przeszkodziło znaleźć się diecie ketogenicznej na liście najlepszych diet 2018 roku. Z zastrzeżeniem jednak, że dotyczy to jej krótkotrwałego zastosowania.

We wspomaganiu diety często stosuje się różnorodne preparaty i suplementy diety, które wspomagają osiągnięcie stanu ketozy, lub ogólnie wpływają korzystanie na organizm podczas tego procesu. Preparatami, które dobrze to zadanie spełniają są na przykład oparte na naturalnych składnikach produkty Keto Actives. Znajdziemy w nich wyciąg z pokrzywy indyjskiej, z pieprzu czarnego, pomarańczy czy papryki. Jest także między innymi ashwagandha, która jest hitem wśród naturalnych suplementów diety.


Jednakże preparaty dobrej jakość nie są tanie, dlatego warto znaleźć sklep, gdzie można je kupić taniej, lub ze zniżką. Na taką zniżkę i to aż 20 procentową mogą liczyć czytelnicy tego portalu. Wystarczy kliknąć w link:

20% Rabatu na Keto Actives

(promocja jest ograniczona czasowo)

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o preparacie Keto Actives wspomagającym dietę, w tym ketogeniczną dużo informacji znajdziesz także na tej stronie:

Keto-ActivesFoto:
pixabay.com
Keto Actives

www.gazetki-promocje.pl

Gazetki i Promocje

Promocje w Twoich Ulubionych Sklepach.

Największe archiwum historycznych ofert.

Tutaj znajdziesz zawsze aktualne gazetki polskich sieci handlowych, oraz największe archiwum dotychczasowych.

Prześlij komentarz

0 Komentarze